Zprávy

Mezinárodní den Aspergrova syndromu i v České republice

K osvětě tématu problematiky života lidí s poruchou autistického spektra (PAS) slouží také Mezinárodní den Aspergrova syndromu a tisková konference.

Marek Novák se v této problematice angažuje jako člen Odborné skupiny pro koncepční řešení problematiky života osob s PAS a také proto vystupoval na tiskové konferenci k mezinárodnímu dni. “Jsem velmi rád, že se v problematice, která je pro Českou republiku relativně nová, daří plnit důležité podněty vycházející z vládní odborné skupiny. Jako zástupce výboru pro sociální politiku musím v první řadě vyzdvihnout postupné plnění úkolu v oblasti rozvoje a podpory sociálních služeb, zaměřených na práci s lidmi s poruchou autistického spektra. Zde jsme ale na začátku, jelikož je třeba dále stabilizovat a posilovat financování sociální práce na obcích,“ uvedl Marek Novák.
Zdůraznil také, že před všemi, kteří se problematice věnují, je stále mnoho výzev. Jde například o rozvoj chráněného bydlení, hledání vhodných pracovních míst a rozvoj informovanosti všech subjektů, které ve své praxi s lidmi s PAS komunikují, případně o nich rozhodují.
Marek Novák chce také využít toho, že je ve sněmovně členem výboru pro bezpečnost, a proto se chce věnovat také problematice informovanosti policie, městské policie,  hasičů a vězeňské služby. „Příslušníci těchto sborů přicházejí mnohdy v první linii do styku s osobami s poruchou autistického spektra a je důležité, aby byli v první řadě schopni takového člověka poznat a v řadě druhé s ním umět pracovat,“ uvedl.

   
 

Přidáno: 19. 02. 2020

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.