Zprávy

Návrh na zrušení spolku pedofilů projednává soud

Návrh na zrušení spolku ČEPEK, který se prezentuje jako zástupce československé pedofilní komunity, podaný poslancem Markem Novákem prověřuje krajské státní zastupitelství v Plzni i místní soud.

Novák na problematiku spolku upozornil předsedu Krajského soudu v Plzni i ministryni spravedlnosti Marii Benešovou. „Spolek provozováním webu pedofilie-info.cz může porušovat zákon. V takovém případě by mohl být zrušen, neboť provozování tohoto webu má uvedeno přímo ve stanovách. Pan předseda opověděl, že můj podnět byl postoupen soudkyni, která se jím bude zabývat. Mám plnou důvěru v justici, že v případě zahájení řízení dojde k přezkoumání činnosti spolku a vyvození příslušných závěrů,“ uvedl poslanec.
Zároveň ho ministryně spravedlnosti informovala, že podnět, který jí adresoval, byl postoupen státnímu zástupci. „Policie mě v této věci již kontaktovala a já poskytl plnou součinnost. Vzhledem k tomu, že je přípravná část trestního řízení neveřejná, nemohu bohužel sdílet konkrétní informace. Této problematice se budu samozřejmě i nadále věnovat. Bezpečnost našich dětí je pro mě prioritou,“ uzavřel Marek Novák.

  
 

 

Přidáno: 22. 09. 2020

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.