Zprávy

Novák chce od premiéra, aby podal informaci k cenám potravin

Zařazení bodu „Informace premiéra Petra Fialy ke stavu inflace a výši cen potravin“ na aktuální schůzi sněmovny prosazuje poslanec Marek Novák.

„Vzhledem k aktuálnímu stavu cen potravin v českých obchodních řetězcích je na místě slyšet ve sněmovně plán, jak se změní cenotvorba základních potravin a jak si lidé konečně oddechnou, protože ušetří část peněz,“ zdůvodnil svůj požadavek Marek Novák.
Upozornil na to, že od začátku roku začala platit novela zákona o významné tržní síle a nekalých obchodních praktikách při prodeji zemědělských a potravinářských produktů, ale první data o tom, jak vypadá cenotvorba na trhu potravin pro koncové zákazníky zatím nejsou k dispozici. 
„Nelobuji tady za nízké ceny exotického ovoce a zeleniny. Ale za brambory, mrkev, květák, česnek. Za cukr, máslo, mouku.  Ve středověku by se nepoctivec ocitl v koši hanby a koupal se ve Vltavě. Dnes mají obchodní řetězce naopak u vládců této země otevřené dveře, protože jim přinášejí peníze. Vyšší ceny, vyšší objem DPH. To se počítá,“ uzavřel Novák.

Přidáno: 20. 04. 2023

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.